Konya'da Türk Yıldızları'na ait askeri uçak düştü: Pilot Yüzbaşı Burak Genççelebi şehit oldu!

Güncel
Ozan Barış Erim
07 Nisan 2021, 16:28
Ozan Barış Erim
07 Nisan 2021, 16:28

Konya’da Hava Kuvvetleri’nin akrobasi ekibi Türk Yıldızları’na ait NF-5 uçağının eğitim uçuşu sırasında düşmesi sonucu pilot Yüzbaşı Burak Genççelebi şehit oldu. Çok sayıda polis, jandarma, itfaiye ve sağlık ekibi bölgeye gönderildi.

Konya 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığında konuşlanan Türk Yıldızları’na ait NF-5 uçağı, bugün eğitim uçuşu sırasında düştü. Merkez Karatay ilçesine bağlı Fevzi Çakmak Mahallesindeki boş alana düşen uçağın pilotu Yüzbaşı Burak Genççelebi şehit oldu. İhbar üzerine bölgeye polis, jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri gönderildi.

MSB BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYIMLADI

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) sosyal medya hesabından konu ile ilgili açıklamasında, eğitim uçuşu yapan bir NF-5 uçağının saat 14.15’te henüz bilinmeyen nedenle kaza kırıma uğradığı bildirildi. Uçağın pilotu Yüzbaşı Genççelebi’nin şehit olduğu belirtilen açıklamada, “Kahraman pilotumuza Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz.” ifadesine yer verildi.

ERDOĞAN BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya’da düşen uçakta şehit olan pilot için başsağlığı dileklerini ileterek, “Konya’da bir gösteri uçağımızın eğitim uçuşu sırasında kaza kırıma uğradığını ve pilotumuzun maalesef şehit olduğunu büyük bir teessürle öğrendim. Şehidimize Allah’tan rahmet niyaz ediyor; ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Milletimize başsağlığı diliyorum.” ifadesini kullandı.