Jandarma ve MİT'ten FETÖ operasyonu: Motor yatla Yunanistan'a kaçmak isterken yakalandılar

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
18 Temmuz 2021, 18:50
Ayyıldız Huri Kaptan
18 Temmuz 2021, 18:50

Muğla’nın Marmaris ilçesinde Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ile Jandarma ekiplerince yapılan operasyonda, Yunanistan’ın Simi Adası’na motor yatla kaçmaya çalışan 3 FETÖ şüphelisi ile 4 organizatör yakalandı.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ekipleri, FETÖ üyesi 4 kişinin Marmaris’in Bozburun Mahallesi’nden Yunanistan’ın Simi Adası’na motor yat ile kaçacağı bilgisine ulaştı. DHA’nın bugün aktardığı habere göre, MİT ve jandarma ekipleri, kara yoluyla kente gelen FETÖ şüphelileri T.K., H.Ç. ve Ü.Ç.’yi dün takibe aldı. Ardından harekete geçen ekipler; T.K., H.Ç. ve Ü.Ç. ile organizatör V.Ö., S.Ö., V.Ö. ve A.Y.’yı yakaladı. 7 kişi, İlçe Jandarma Komutanlığı’na getirilerek ifadeleri alındı.

Marmaris'te FETÖ operasyonu: Motor yatla kaçmak isterken yakalandılar

ŞÜPHELİLERİN DOSYASI KABARIK ÇIKTI

FETÖ şüphelilerinin, önceki yıllarda yargılandığı, serbest bırakıldığı ve dosyalarının istinaf mahkemesinde oldukları öğrenildi. Organizatörlerden S.Ö.’nün ise ‘insan kaçakçılığı’ suçundan sabıkası bulunduğu tespit edildi. Şüpheliler, işlemleri sonrası adliyeye sevk edildi.