İstanbul merkezli 8 ilde Bylock operasyonu!

Güncel
Ozan Barış Erim
15 Ocak 2021, 11:47
Ozan Barış Erim
15 Ocak 2021, 11:47

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) şifreli haberleşme programı ByLock kullandıkları nedeniyle haklarında gözaltı kararı alınan 37 şüphelinin yakalanması amacıyla İstanbul merkezli 8 ilde operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonlarda, gözaltı kararı bulunan 20 kişi kıskıvrak yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturmada, FETÖ’nün şifreli haberleşme programı ByLock kullandıkları gerekçesiyle 37 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Alınan gözaltı kararının ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, İstanbul merkezli 8 ilde eş zamanlı operasyon başlattı. Düzenlenen operasyonlar

YURT DIŞINA KAÇMIŞLAR

Düzenlenen operasyonlar neticesinde 20 şüpheli yakalanırken, 11’inin de yurt dışında bulunduğu bilgisine ulaşıldı. Gözaltına alınan şüpheliler ise sağlık kontrolü sonrasında sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Adreslerde yapılan aramalarda, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçirildi.