İstanbul merkezli 24 ilde FETÖ operasyonu: 82 gözaltı kararı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
06 Ağustos 2021, 11:22
Ayyıldız Huri Kaptan
06 Ağustos 2021, 11:22

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 24 ilde FETÖ’nün TSK yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 82 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturmalar kapsamında, FETÖ’nün örgütsel iletişim modeli ankesör, büfe gibi sabit hatlardan ardışık aranan ve örgütsel mensubiyetlerine dair itirafçı beyanı gibi başka deliller elde edilen şüphelilere yönelik çalışma gerçekleştirildi. AA’da bugün yer alan habere göre soruşturma kapsamında İstanbul merkezli 24 şehirde oldukları belirlenen 82 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Karar üzerine harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

36 İTİRAFÇIYA GÖRE ARALARINDA 7 SİVİL MAHREM İMAM VAR

Şüpheliler arasında, Hava, Kara, Deniz ve Jandarma Kuvvetleri Komutanlıklarında görev yapanların yanı sıra, örgüt üyelerini askeri okullara yerleştirmek için giriş sınavlarında kullanılan kodlama bilgisine sahip kapatılan askeri okul öğrencisi 36 kişi ile itirafçı beyanlarına göre FETÖ mahrem yapılanmasında “mahrem imam” oldukları tespit edilen 7 sivil bulunuyor.