İsrail Genelkurmay Başkanı Kochavi'den skandal çağrı!

Güncel
Ozan Barış Erim
11 Mayıs 2021, 18:51
Ozan Barış Erim
11 Mayıs 2021, 18:51

Gece saatlerinde Gazze Şeridi’ne hava saldırısı düzenleyen İsrail, aralarında 9 çocuğun da bulunduğu Filistinli sivilleri katletti. İsrail insanlık dışı saldırılarına devam ederken, İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi savaş çağrısında bulundu.

Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’ya düzenlediği saldırıda Müslüman cemaati hedef alan İsrail kuvvetlerinin başlattığı olaylar, dün gece saatlerinde hava saldırısıyla sonuçlandı. İsrail, Gazze’ye düzenlediği hava saldırısında 9’u çocuk 24 masum sivili şehit etti. İsrail, dün geceden beri bölgedeki saldırılarını sürdürüyor. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, İsrail’i hedef alanların “ağır bedel” ödeyeceğini belirtmesinden sonra İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi, adeta savaş çığırtkanlığı yaptı.

İSRAİL’DEN SAVAŞ ÇAĞRISI

İsrail basınında çıkan haberlere göre İsrail Genelkurmay Başkanı Kochavi, Salı günü yaptığı açıklamada, İsrail Savunma Kuvvetleri’ne “Hazır bekleyin” çağrısında bulundu. Gazze’ye düzenlenen saldırıdan sonra durum değerlendirmesinde bulunan Kochavi, “Tüm silahlı kuvvet birimlerinin belirsiz süre boyunca çok daha geniş bir saldırı için hazırlık yapması gerekiyor” ifadelerini kullandı. Ayrıca “Dış tehditlere yönelik saldırıların nerede olursa olsun devam etmesi gerektiğine” dikkat çeken Kochavi, Gazze Şeridi yakınlarındaki hava savunma, istihbarat ve hava kuvvetleri için de güçlendirme emrini verdi.