İşgalciler, Ukrayna'nın Ternopil bölgesindeki Çortkiv köyüne füze attı: Yaralılar var

Güncel
Manas
12 Haziran 2022, 18:15
Manas
12 Haziran 2022, 18:15

Rus işgal güçleri, Ukrayna’daki yerleşim yerlerini vurmaya devam ediyor. Rus ordusu, dün gece saatlerinde Ukrayna’nın Ternopil bölgesindeki Çortkiv köyüne füze saldırısı düzenledi. Ternopil Belediye Başkanı Volodımır Truş, “İşgalciler, Çortkiv köyüne füze attı. Askeri bir tesisin bir kısmı yok oldu, beş katlı bina hasar gördü. Toplamda 22 kişi yaralandı, yaralı vatandaşlarımızı hastaneye kaldırdık. Aralarında maalesef dikiş atılan 12 yaşında bir çocuk var.” dedi.

Rusya, işgalci hava saldırıları ile Ukrayna’nın Ternopil bölgesinin altyapısını yok etmeye devam ediyor. Ternopil Belediye Başkanı Volodımır Truş, 12 Haziran 2022’de brifing konuşmasında, Rus ordusunun Ukrayna’nın Ternopil bölgesindeki Çortkiv köyüne füze attığını, atılan füzeler nedeniyle beş katlı binaların hasar gördüğünü ve sivillerin yaralandığını bildirdi. Olay yerine on ambulans sevk edildiğini kaydeden Truş, ağır yaralanan sivillerin hastaneye kaldırıldığını aktardı.

Вечерний ракетный удар по Чорткову задел газопровод — ранены жители  прилегающих к нему домов - Николаевский Вестник

RUS ORDUSUNUN FÜZE SALDIRILARIYDA UKRAYNA’DA SİVİLLER ZARAR GÖRÜYOR

Ternopil Belediye Başkanı Volodımır Truş, işgalci Rus ordusunun saldırısı ile ilgili, “İşgalciler, dün saat 21.46’da Ternopil bölgesindeki Çortkiv köyüne füze attı. Askeri bir tesisin bir kısmı yok oldu, beş katlı bina hasar gördü. Saldırıda can kaybı yaşanmadı. Toplamda 22 kişi yaralandı, yaralı vatandaşlarımızı hastaneye kaldırdık. Aralarında maalesef dikiş atılan 12 yaşında bir çocuk var.” ifadesini kullandı.

Ayrıca saldırıdan bir kaç dakikadan sonra saat 22:00 civarlarında Ternopil bölgesinin Çortkovskiy semtinde bir hava saldırısı sırasında patlamaların duyulduğunu ve Bila köyün doğalgaz kesildiğini sözlerine ekledi.