İmzalar atıldı: Ukrayna, korvet ve İHA ihtiyacını Türkiye'den karşılayacak

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
18 Aralık 2020, 12:49
Ayyıldız Huri Kaptan
18 Aralık 2020, 12:49

Türkiye ve Ukrayna arasında savunma alanında bir dizi yeni anlaşma imzalandı. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığının Kıyiv ziyaretinde, Ukrayna donanmasının ihtiyaçlarını karşılamak üzere ADA sınıfı korvet ve insansız hava araçları alanında anlaşmalara imza atıldı. Böylece Ukrayna, korvet ve İHA ihtiyacını Türkiye’den karşılayacak.

Ukrayna, Türkiye’den aldığı insansız hava araçlarına yenilerini eklemeye ve donanmasını ADA sınıfı korvetlerle güçlendirmeye hazırlanıyor. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığının (SSB), dün Twitter hesabından yapılan açıklama ile Türkiye Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir başkanlığındaki heyetin Kıyiv ziyaretinde, Ukrayna donanmasının ihtiyaçlarını karşılamak üzere ADA sınıfı korvet ve insansız hava araçları alanında anlaşmalar imzalandığı bildirildi.

TÜRKİYE VE UKRAYNA ARASINDA SAVUNMA İŞ BİRLİĞİ ARTARAK DEVAM EDİYOR

Başkanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Türkiye ile Ukrayna arasında savunma sanayi iş birliği artarak sürüyor. Başkanımız İsmail Demir’in Kıyiv ziyaretinde Ukrayna donanmasının ihtiyaçlarını karşılamak üzere ADA sınıfı korvet ve insansız hava araçları alanında anlaşmalar imzalandı.” ifadelerine yer verildi.