İçişleri Bakanlığı: Eren Abluka-2 Operasyonu’nda 4 terörist etkisiz hale getirildi

Güvenlik
qha muhabir
29 Haziran 2022, 10:25
qha muhabir
29 Haziran 2022, 10:25

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, devam eden Eren Abluka-2 Operasyonu’nda dün JÖH birliklerince J-İHA ve J-SİHA destekli 4 teröristin Hakkari Kırıkdağ Köyü kırsalında etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Operasyon kapsamında teröristlerin çok sayıda teçhizatı ele geçirildi.

Türkiye, sınır güvenliğini korumak için çeşitli operasyonlara imza atıyor. Bölücü terör örgütü PKK ve sınır ötesi terör örgütü PYD’ye mensup teröristlerin taciz ateşi ve saldırıları karşısında Türk Silahlı Kuvvetleri yerini alıyor. Bu kapsamda Türkiye’nin belirli bölgelerinde başlatılan operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor.

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eren Abluka-2 Operasyonu kapsamında 28 Haziran 2022’de Hakkari Kırıkdağ Köyü kırsalında 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

4 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Soylu, “Kaçamayacaksınız! Eren Abluka-2’de; Hakkari Kırıkdağ Köyü kırsalında 28 Haziran’da JÖH ve Jandarma Komando birliklerince J-İHA (İnsansız hava aracı) ve J-SİHA (Silahlı insansız hava aracı)destekli operasyonda 4 terörist daha silahlarıyla birlikte etkisiz! Kahraman evlatlarımıza tebrikler” ifadelerini kullandı.

TERÖRİSTLERİN EKİPMANLARI ELE GEÇİRİLDİ

Jandarma Özel Harekat (JÖH) birliklerince ilerleyen operasyonda, M16 silah ile M16 şarjörü, 2 kalaşnikof silah ile 9 kalaşnikof şarjörü, 4 el bombası, termal şemsiye, uyku tulumu, sırt çantası, 3 panço, 3 termal kıyafet ile çeşitli yaşam malzemeleri ele geçirildi. İçişleri Bakanlığı bölgede operasyonun devam ettiğini duyurdu.