Harkiv Bölge İdaresi Başkanı: Her gün 2 bin kişi Harkiv'e geri dönüyor

Güncel
Manas
15 Mayıs 2022, 13:09
Manas
15 Mayıs 2022, 13:09

Rusya’nın açtığı savaşın getirdiği olumsuz etkilerden dolayı yurtlarını terk etmek mecburiyetinde kalan Ukraynalı vatandaşlar, ülkelerindeki bölgelere tekrar geri dönüyor. Harkiv Bölge İdaresi Başkanı Oleg Sinegubov, Harkiv sakinlerinin geri döndüğünü belirterek, “Artık her gün yaklaşık 2 bin kişi geri dönüyor ve bu rakam her geçen gün artıyor.” dedi.

Harkiv Bölge İdaresi Başkanı Oleg Sinegubov, 15 Mayıs 2022 tarihinde yaptığı açıklamada, Rusya’nın başlattığı savaştan dolayı Harkiv’den ayrılan Ukraynalı vatandaşların şehre geri dönmeye başladığını duyurdu. Sinegubov, vatandaşların Harkiv’e geri dönüşünün gerçekleştirilebilmesi için, Ukrayna Demiryolları (Ukrzalıznıtsiya) yönetimi ile görüştüğünü ve Lviv yönünden Harkiv’e giden trenlere gerekli vagonları eklediklerini kaydetti.

“KONUT SORUNUNU ÇÖZMELİYİZ, 4 BİN 500 VATANDAŞIMIZ METRODA YAŞIYOR”

Harkiv Bölge İdaresi Başkanı Oleg Sinegubov, dönen vatandaşları için en azından geçici olarak kalacak mekan sağlamasına dikkat çekerek, “Artık her gün yaklaşık 2 bin kişi geri dönüyor ve bu rakam her geçen gün artıyor. Konut sorununu çözmeliyiz. 4 bin 500 kişi artık metroda yaşıyor.” ifadesini kulandı.