FETÖ'ye peş peşe operasyon: Firari emniyet müdürü yakalandı!

Güncel
Ozan Barış Erim
26 Ocak 2021, 11:46
Ozan Barış Erim
26 Ocak 2021, 11:46

İzmir’de FETÖ’nün hücre evlerine yönelik operasyonlar düzenlendi. Düzenlenen operasyonlarda, firari eski emniyet müdürü Metin Tuncer’in de aralarında olduğu 35 şüpheli yakalandı.

Savcılığın talimatı doğrultusunda İzmir Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube ve Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bugün İzmir’de geniş çaplı bir FETÖ operasyonu düzenledi. Örgütün hücre evlerine yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında gözaltı kararı verilen 35 şüpheli yakalandı.

YAKALANMAMAK İÇİN YENİ YÖNTEM

Öte yandan FETÖ üyelerinin yakalanmamak için tedbir uyguladıkları belirlendi. Şüphelilerin örgütün verdiği talimatlar neticesinde sık sık ev değiştirdiği ve bu evlerin örgütte kaydı bulunmayan kişiler üzerinden tutulduğu tespit edildi.

35 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Ayrıca operasyonda sahte kimlik gösteren firari eski emniyet müdürü Metin Tuncer ile hakkında yakalama kararı bulunan meslekten ihraç edilmiş hakim, asker ve emniyet mensuplarının olduğu toplam 35 şüpheli gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda ise çok sayıda sahte kimlik, nakit para ve dijital materyal ele geçirildi.