FETÖ'nün Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yapılanmasına 28 gözaltı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
02 Nisan 2021, 10:46
Ayyıldız Huri Kaptan
02 Nisan 2021, 10:46

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Deniz Kuvvetleri Komutanlığındaki yapılanmasına yönelik soruşturmayı tamamladı. Soruşturma kapsamında gözaltı kararı verilen 34 şüpheliden 28’i yakalandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından bugün yapılan açıklamaya göre, Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından, FETÖ’nün Deniz Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem hizmetler yapılanmasına mensup sivil imamlarla sabit telefonlar üzerinden iletişim kurdukları tespit edilen kişiler hakkında soruşturma başlatıldı. Terör örgütünün mensubu olduklarına yönelik ifadelerde bulunan, meslekten ihraç edilmiş 2 binbaşı ve bir yüzbaşının da aralarında olduğu, 10’u muvazzaf 32 asker ve 2 mahrem imam hakkında gözaltı kararı verildiği bildirildi.

9 İLDE HAREKETE GEÇİLDİ

Kararın ardından harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekiplerince 9 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 28 şüpheli yakalandı. Diğer yandan firari olan 6 zanlının yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.