FETÖ'nün avukat yapılanmasına 3 ilde eş zamanlı operasyon

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
24 Haziran 2022, 09:47
Ayyıldız Huri Kaptan
24 Haziran 2022, 09:47

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) avukatlık yapılanmasına yönelik 3 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Bu kapsamda FETÖ’nün avukat yapılanmasında yer aldıkları gerekçesiyle haklarında gözaltı kararı verilen 20 zanlıdan 17’si yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ’nün avukatlık yapılanmasında yer aldıkları, başkalarının adına kayıtlı hatlar ve ankesörlü telefondan görüşme yaptıkları, kapatılan Bank Asya ve derneklerle irtibatlı oldukları belirlenen ve haklarında itirafçı beyanları bulunan 20 şüpheli için gözaltı kararı verildi.

İSTANBUL, ANKARA BURSA’DA FETÖCÜ AVI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, İstanbul, Ankara ve Bursa’da düzenledikleri eş zamanlı operasyonda aralarında avukat, hukuk müşaviri ve icra müdür yardımcısı bulunan zanlılardan 17’sini yakaladı. Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçirildi.

AA’nın bugün aktardığı habere göre gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü, diğer 3 zanlının ise yurt dışında oldukları tespit edildi.