Ermenistan yine Azerbaycan mevzilerine ateş açtı!

Güncel
Ozan Barış Erim
08 Ağustos 2021, 14:02
Ozan Barış Erim
08 Ağustos 2021, 14:02

Azerbaycan, Ermenistan ordusuna bağlı birliklerin Azerbaycan mevzilerine ateş açtığını bildirdi. Açıklamada Azerbaycan askerleri arasında can kaybının bulunmadığı belirtilirken Ermenistan tarafına karşılık verildiği ifade edildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, bugün Ermenistan ordusuna bağlı birliklerin Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’ndeki Azerbaycan mevzilerine ateş açtığını duyurdu. Bakanlıktan konu ile ilgili yapılan açıklamada, Ermenistan’ın Vedi ilinin Arazdeyen köyü, Basargeçer bölgesinin Yukarı Zagalı ve Zerkend köylerinin yakınlarındaki mevzilerden, Nahçıvan’ın Sederek bölgesinin Haydarabat yerleşiminde, Kelbecer bölgesinin İstisu ve Yukarı Zağalı köylerindeki Azerbaycan mevzilerine ateş açıldığı bildirildi.

MİSİLLEME ATEŞİ İLE KARŞILIK VERİLDİ

Azerbaycan askerleri arasında can kaybının bulunmadığı, Ermenistan tarafına misilleme ateşiyle karşılık verildiği kaydedildi. Konu ile ilgili Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “6 Ağustos tarihinde saat 19.05, 23.30 ve 23.50’de (TSİ 18.05, 22.30 ve 22.50) Ermenistan silahlı kuvvetlerinin Vedi bölgesinin Arazdeyen köyündeki, Basargeçer bölgesinin Yukarı Zagalı ve Zerkend köylerindeki mevzilerinden, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nin Sederek bölgesinin Haydarabat yerleşiminde, Kelbecer bölgesinin İstisu ve Yukarı Zağalı köylerinde yer alan Azerbaycan ordusunun mevzilerine hafif silahlarla ateş açıldı” ifadelerine yer verildi.