Ermeni askerler, sınırdaki Azerbaycan ve Rus askerlerine ateş açtı

Güncel
Ozan Barış Erim
22 Nisan 2021, 16:49
Ozan Barış Erim
22 Nisan 2021, 16:49

Ermenistan askerlerinin, Azerbaycan sınırında görev yapan Azerbaycan ve Rus askerlerine ateş açtığı bildirildi. Azerbaycan Devlet Sınır Hizmetleri Komutanlığından yapılan açıklamada, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın Zengezur eyaletine gerçekleştirdiği ziyaretin ardından sınırda provokatif eylemler gerçekleştirildiği belirtildi.

Azerbaycan Devlet Sınır Hizmetleri Komutanlığı, bugün yaptığı açıklamada Ermenistan askerlerinin sınırda provokatif eylemler gerçekleştirdiğini bildirdi. Açıklamada, eylemlerin, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın Zengezur eyaletine dün gerçekleştirdiği ziyaretten sonra yaşandığına dikkat çekildi. Ermeni askerlerin Zengilan ilinin Seyitler köyünde konuşlu Azerbaycan sınır muhafızları ve Ermenistan tarafında görev yapan Rus sınır muhafızlarının mevzilerine ateş açtığı bildirildi.

RUS ASKERLERİ ERMENİLERİN SARHOŞ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Öte yandan Rus sınır muhafızları, mevzilere ateş açan Ermeni askerlerin sarhoş olduklarını ifade ederek Azerbaycanlı askerlerden olaya tepki göstermemelerini istedi. Azerbaycan askerleri Rus tarafının ricasının üzerine yaşanan olaya karşılık vermedi. Olayın faili olan Ermeni askerler ise Rus askerleri tarafından bölgeden uzaklaştırıldı.

AZERBAYCAN UYARIDA BULUNDU

Aynı gün ise Gubadlı ilinin Şurnuh köyü civarına yaklaşık 40 araçla gelen Ermenistanlı bir grup, Azerbaycan aleyhine çirkin sloganlar attı. Azerbaycan Devlet Sınır Hizmetleri Komutanlığı, bu tür provokasyonların tekrar meydana gelmesi durumunda en sert şekilde karşılık verileceği konusunda uyarıda bulundu.