Eren Abluka-18 operasyonundan acı haber! 2 asker şehit oldu

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
23 Haziran 2022, 11:15
Ayyıldız Huri Kaptan
23 Haziran 2022, 11:15

Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında devam eden Eren Abluka-18 Operasyonu’nda teröristlerle çıkan sıcak çatışmada 2 Türk askeri şehit oldu ve 1 asker de yaralandı.

Türkiye’nin İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Göçer Mahallesi kırsalında Lice Jandarma Komando Alay Komutanlığınca yürütülen Eren Abuluka-18 Şehit Jandarma Onbaşı Doğan Dağcı Operasyonu’nda teröristlerle çıkan çatışmada iki askerin şehit olduğu bildirildi.

Bakanlığın açıklamasında, yaralı askerlerden Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Arduç’un sevk edildiği Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, Jandarma Uzman Çavuş İçen’in Dağkapı Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu kaydedildi.

Açıklamada, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, aileleri ve yakınlarına başsağlığı, yaralı personelimize ise acil şifalar diliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Teröristlerin tespiti ve etkisiz hale getirilmesi için bölgeye Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve jandarma komando birliklerinin sevk edildiği bildirildi.