Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingi öncesi bomba alarmı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
04 Aralık 2021, 20:33
Ayyıldız Huri Kaptan
04 Aralık 2021, 20:33

Mardin’in Nusaybin ilçesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Siirt’teki mitingi için görevlendirilen bir polis memurunun aracının altına yerleştirilen patlayıcı düzeneği bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Siirt mitingine yönelik bir bombalı katliam, polisin dikkati sayesinde önlendi.

Bir dizi projenin açılışı için bugün Siirt’te bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingi için görevlendirilen bir polis memurunun aracının altına yerleştirilen patlayıcı düzeneği, polisin dikkati sayesinde patlamadan etkisiz hale getirildi. Sabah saatlerinde Mardin’den Siirt’e göreve gidecek olan polis memurunun patlayıcıyı fark etmesiyle katliamın eşiğinden dönüldü.

MİTİNGTE GÖREV ALACAK POLİSİN ARACINA BOMBA YERLEŞTİRİLDİ

Kanlı eylem arayışındaki teröristler, mitingde görevli çevik kuvvet polislerini hedef seçti. Sabah saatlerinde Mardin’den Siirt’teki mitinge görev için gidecek polis memurunun aracının altına gizlice uzaktan kumandalı patlayıcı yerleştirildi.

POLİSİN DİKKATI KATLİAMI ÖNLEDİ

İki polis memurunun aracının altındaki patlayıcıları erken fark etmesi ile teröristlerin planı suya düştü. İhbar üzerine olay yerine gelen TEM Büro Amirliği ve Bomba Uzmanı Ekiplerince patlayıcı düzenek imha edildi. Olay yeri inceleme ekipleri, düzenek ve araç üzerinde şüphelilere ait parmak izi taraması yaptı. Polis, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.