Büyükelçi Bodnar'dan Ukrayna'ya Bayraktar SİHA hibe eden Baykar'a teşekkür ziyareti

Güncel
qha muhabir
01 Temmuz 2022, 17:40
qha muhabir
01 Temmuz 2022, 17:40

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar, ülkesine Bayraktar TB2 tipi silahlı insansız hava araçları hibe eden Baykar Teknoloji şirketine teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar, 1 Nisan 2022 tarihinde sosyal medya üzerinden yayımladığı açıklamada, Baykar Teknoloji şirketine teşekkür ziyareti gerçekleştirdiğini duyurdu.

Büyükelçi Bodnar ziyarete ilişkin açıklamasında, “Sözleri ve eylemleri bir… ‘Halkın Bayraktar’ı’ bağış kampanyası kapsamında Ukrayna’ya 3 adet Bayraktar TB2 SİHA’yı ücretsiz hibe eden Baykar Teknoloji şirketinin, üretim hattında çalışmalar devam ediyor. Bu inanılmaz destekleri için Haluk Bayraktar ve Selçuk Bayraktar’a şahsen teşekkür ettim” ifadelerini kullandı.

BAYKAR UKRAYNA’YA 3 BAYRAKTAR TB2 SİHA HEDİYE ETTİ

Ukraynalı sunucu Sergiy Prıtula’nın Hayır Vakfı, 22 Haziran, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine destek olmak amacıyla 3 adet Bayraktar TB2 SİHA’nın tedarik edilmesi için düzenlenen bağış kampanyası başlatmıştı. Bu kampanyaya gösterilen ilgi ve destek karşısında Türkiye merkezli savunma şirketi Baykar, toplanan bağışlar ile alınması planlanan 3 adet Bayraktar TB2 SİHA’yı hiçbir ücret talep etmeden Ukrayna’ya hibe ettiğini duyurmuştu.