Bölücü terör örgütü PKK'nın önemli gelir kaynaklarından olan uyuşturucu tarlaları yok edildi!

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
04 Temmuz 2021, 19:33
Ayyıldız Huri Kaptan
04 Temmuz 2021, 19:33

Türkiye İçişleri Bakanlığı, Bingöl’de gerçekleştirilen Eren-4 Narkoterör operasyonunda, 350 ton toz esrar sağlayacak 15 milyon 217 bin kök kenevirin ele geçirildiğini duyurdu. Böylece, bölücü terör örgütü PKK’nın 3,5 milyar TL finans sağlamasının da önüne geçildi.

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Jandarma Genel Komutanlığı, bölücü terör örgütü PKK’ya bir ağır darbe daha vurdu. Jandarma, terör örgütünün silahlı unsurlarını etkisiz hale getirirken ayrıca önemli bir gelişme daha kaydedildi. Jandarma, bölücü terör örgütünün en büyük gelir kaynaklarından biri olan uyuşturucu ticaretinden sağladığı geliri de engellemek amacıyla gerçekleştirdiği narkoterör operasyonlarına yenisini ekledi. Bingöl İl Jandarma Komutanlığı tarafından Genç İlçesi Yolaçtı Köyü kırsalında PKK/KCK/PYD terör örgütünün uyuşturucu tarlaları belirlendi.

EREN-4 NARKOTERÖR OPERASYONU

Jandarma komando, JÖH birlikleri ile güvenlik korucularının da desteğiyle Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele birimlerince 2 Temmuz Cuma günü 230 personel ile Eren-4 Narkoterör operasyonu düzenlendi. Operasyon kapsamında, 15 milyon 217 bin kök kenevir, 290 kilogram toz esrar, 600 kök skunk bitkisi ile uyuşturucu tarlalarını besleyen 70 bin metre damlama su borusu ve 4 bin metre sulama borusu ele geçirildi. Bir kişi suçüstü yakalnırken, toplamda 14 şüpheli hakkında adli işlem yapıldı.

TERÖRE AKTARILACAK 3.5 MİLYAR LİRA’NIN ÖNÜNE GEÇİLDİ

Operasyonlar sayesinde ele geçirilen 15 milyon 217 bin kök kenevir bitkisinin imha edilerek 350 ton toz esrar elde edilmesinin de önüne geçildi. Böylece, ele geçirilen kenevir bitkisinin esrara dönüştürülmesi halinde terör örgütünün 3,5 milyar lira finans sağlamasının da önüne geçildi.