BM, İsrail ve Filistin'in tam ölçekli bir savaşa doğru sürüklendiğini söyledi

Güncel
Ozan Barış Erim
12 Mayıs 2021, 08:54
Ozan Barış Erim
12 Mayıs 2021, 08:54

Birleşmiş Milletler (BM) Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Tor Wennesland, İsrail ile Filistin arasında yaşanan gerilime ilişkin açıklamada bulundu. Wennesland, İsrail ve Filistin’in tam ölçekli bir savaşa doğru sürüklendiği konusunda uyarıda bulundu.

BM Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Tor Wennesland, İsrail ile Filistin arasında yaşanan gerilime ilişkin açıklamada bulundu. Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Wennesland, “Yangını derhal söndürün, tam ölçekli bir savaşa doğru sürükleniyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca tarafların gerginliği azaltması gerektiğini belirten BM Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Wennesland, “Gazze’de yıkıma sürükleyen savaşın bedelini halk ödüyor.” diye bildirdi.

10’U ÇOCUK 28 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Gazze Sağlık Bakanlığı, İsrail’in dün gerçekleştirdiği saldırıların ardından bu sabah bir açıklama yaparak, saldırılarda 10’u çocuk 28 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. İsrail’in Gazze şeridinde Pazartesi günü başlattığı askeri operasyon, dünyada yoğun tepkilere neden oldu. Çocuk, kadın ve yaşlı demeden Gazze’deki Müslümanların hedef alındığı saldırılarda, hava ve kara unsurları koordineli bir şekilde faaliyet yürüttü.