BM Genel Sekreteri: Ukrayna’daki bu anlamsız şiddet son bulmalı

Güncel
Anife Bilal
10 Mart 2022, 08:40
Anife Bilal
10 Mart 2022, 08:40

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Gutterres, Rusya’nın Ukrayna’nın Mariupol kentindeki bir hastaneye hava saldırısı düzenlemesini kınadı. Gutterres, “Bu anlamsız şiddet son bulmalı. Katliama son verin.” çağrısında bulundu.

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Rusya’nın dün Mariupol’deki çocuk ve doğumevi hastanesine bomba atmasını kınadı. BM Genel Sekreteri açıklamasında, “Ukrayna’nın Mariupol kentindeki çocuk ve doğumevi hastanesine düzenlenen saldırı korkunçtur. Sivil nüfus, kendileriyle hiçbir ilgisi olmayan bir savaş için en yüksek bedeli ödüyor. ‘Bu anlamsız şiddet son bulmalı. Katliama son verin.” ifadelerini kullandı.

Rusya, dün Mariupol’deki çocuk ve doğumevi hastanesini bombaladı. Saldırı sonucu aralarında hamile kadınların da olduğu 17 kişi yaralandı.

Rusya Federasyonu, günlerdir Ukrayna’nın Mariupol kentine saldırı düzenliyor. Durmadan devam eden saldırılardan dolayı kente gıda, su, ilaç ulaştırılamıyor. İnsanlar günlerdir elektriksiz, gazsız ve susuz sığınaklarda saklanıyor.