Birleşik Krallık'tan gönderilen antitank savunma sistemleri Ukrayna’ya ulaştı

Güncel
_QHA Ankara
19 Ocak 2022, 11:22
_QHA Ankara
19 Ocak 2022, 11:22

Birleşik Krallık’tan uluslararası teknik yardım kapsamında gönderilen hafif antitank savunma sistemleri Ukrayna’ya ulaştı. Birleşik Krallık, dün Ukrayna’ya yeni hafif tanksavar silahları (NLAW) teslim etti. Gönderilen savunma sistemleri, 800 metre mesafedeki düşman tanklarını imha edebiliyor.

Birleşik Krallık 18 Ocak 2022 tarihinde, Ukrayna’ya olası savaş durumuna karşı yeni hafif tanksavar silahları (NLAW) teslim etti. Birleşik Krallık Savunma Bakanı Ben Wallace, İngiliz ordusunun Rus işgaline karşı Ukrayna’ya daha fazla savunma silahı ve eğitim desteği vereceklerini duyurdu.

UKRAYNA MİLLETVEKİLİ UMEROV’DAN BİRLEŞİK KRALLIK’A TEŞEKKÜR

Ukrayna Milletvekili Rüstem Umerov, Ukrayna sınırındaki gelişmeleri değerlendirirken Rus işgaline karşı NATO Müttefik ülkelerinin sadece sözde değil saha da aktif rol oynadığının altını çizdi. Milletvekili Umerov, Birleşik Krallık’tan gelen hafif tanksavarların özelliklerinden bahsederek, “Öngörülen tanksavar sistemleri öncelikle savunma silahlarıdır. İşgalci güçlere karşı kullanılacak bir savunma sistemidir” ifadesine yer verdi.

Ayrıca Umerov, İngiliz Savunma Bakanı Ben Wallace’a teşekkür etti ve Bakan Wallace’ın işgalci Rusya’nın saldırgan politikalarının farkında olduğunu dile getirdi.