ASELSAN, Kıyiv'deki üretim tesisini açtı

10 Ekim 2019, 22:33

Türkiye’nin savunma sanayisindeki gururu ASELSAN, yeni üretim tesisini Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de törenle açtı.

Kıyiv’de düzenlenen “Silahlar ve Güvenlik” adlı Savunma Sanayi Fuarına katılan ASELSAN, aynı zaman bu kentteki yeni üretim tesisini de hizmete açtı. Açılış törenine Türkiye Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere, Ukrayna Genelkurmay Muhabere Elektronik Bilgi Sistemler Başkanı General Volodımır Rapko, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Görgün ile Ukrayna Savunma Bakanlığının yetkilileri ve ASELSAN yöneticileri katıldı.

ASELSAN A.Ş tarafından sosyal medya hesapları kullanılarak yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Küresel pazarda yarattığı değer ile sürdürülebilir büyümesine devam eden uluslararası teknoloji firması ASELSAN, Ukrayna Kiev’de yer alan yerel üretim tesisinin kapılarını açıyor.”

KIYİV’DE YENİ ANLAŞMA İMZALANDI

Açılıştan bir gün önce ise Ukrayna’da düzenlenen Arms & Security (Silahlar ve Güvenlik) Fuarında, Ukrayna Savunma Bakanlığının askeri haberleşme ihtiyacı kapsamında ASELSAN ve Spets Techno Export arasında yazılım tabanlı askeri telsizlerinin satışına yönelik sözleşme imzalanmıştı.

#ASELSAN & UKRAINE

#ASELSAN and Spets Techno Export (STE) have signed a contract with regards to sales of software defined radios of #ASELSAN for the use of Ukranian Ministry of Defence at Arms&Security exhibition taking place in Ukraine.

Опубліковано Aselsan A.Ş. Середа, 9 жовтня 2019 р.
ASELSAN
savunma sanayi
Ukrayna