Ankara merkezli 16 ildeki FETÖ soruşturmalarında 53 gözaltı kararı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
24 Mayıs 2022, 11:39
Ayyıldız Huri Kaptan
24 Mayıs 2022, 11:39

Ankara merkezli 16 ilde yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında 53 gözaltı kararı verildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen 53 kişiden 48’i yakalandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının açıklamasına göre Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından örgütün kamu mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında, örgütün mahrem imamlarıyla operasyonel GSM hattı üzerinden irtibat kurduğu tespit edilen, hakkında örgüt üyelik ve iltisakını gösteren tanık beyanı, ankesörden görüşme, ardışık ve periyodik arama ile ByLock gibi deliller bulunan 53 şüpheli belirlendi. Şüphelilerden 1’inin kamudan istifa ettiği, 31’inin ihraç edildiği, 21’inin ise halen görevde olduğu tespit edildi.

48 GÖZALTI

Ankara merkezli 16 ilde şüphelilerin yakalanması için başlatılan operasyon kapsamında 48 kişi gözaltına alındı. AA’nın bugün aktardığı habere göre Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, zanlıların yakalanması için çalışmalarının sürdüğü aktarıldı.