Aksungur, Yunanistan'a korku saldı: Türkiye'nin silahları kafamızı karıştırıyor

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
28 Nisan 2021, 21:35
Ayyıldız Huri Kaptan
28 Nisan 2021, 21:35

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi tarafından üretilen Aksungur SİHA, Yunan medyasını endişelendirdi. Yunan spiker canlı yayında Aksungur SİHA’nın kabiliyetlerini anlatarak, “Türkiye’nin silahları artık kafamızı karıştırıyor çünkü her ay yeni bir silah üretileceğini duyuruyorlar.” diye konuştu.

Türk İHA ve SİHA’larının Suriye, Libya ve en son Karabağ’da hedeflerine karşı sergilediği üstün başarı, dünya basınının gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) tarafından üretilen ve yakın zaman önce test atışları sırasında 30 kilometre mesafeden hedefini vuran Aksungur SİHA, Yunan medyasında geniş yankı buldu. Yunan televizyonu Skai TV spikeri Manolis Kostidis, canlı yayında Aksungur SİHA’nın özelliklerine dair konuşarak Yunanistan adına endişelerini dile getirdi.

YUNAN MEDYASI TEDİRGİN: AKSUNGUR, YUNANİSTAN’I ENDİŞELENDİRMELİ

Yunan spiker Manolis Kostidis, “Aksungur modeli uçak, ikmal veya herhangi bir şeye ihtiyaç duymadan tam 40 saat uçabiliyor. 750 kilo faydalı yük, lazer güdümlü füzeler ve bombalar taşıyor ve tabii ki gözetleme kabiliyetine sahip. Bu durum Yunanistan’ı endişelendirmeli. Ayrıca mühendislerin dediklerini dikkate almalıyız. Türkler bununla çok ciddi tasarruf edecekler” dedi.

“TÜRKİYE’NİN SİLAHLARI ARTIK KAFAMIZI KARIŞTIRIYOR”

Açıklamaları stüdyoda şaşkınlığa neden olan Yunan sunucu şöyle devam etti:

“Biliyor musunuz, Türkiye’nin silahları artık kafamızı karıştırıyor. Çünkü her ay yeni bir silah üretileceklerini açıklıyorlar. Onları daha dikkatlice izlemeliyiz.”

İlgili haber: Yunanistan ve Suudi Arabistan Doğu Akdeniz’de tatbikat yapacak