Afrin'de bombalı araç saldırısı: 1'i çocuk 3 sivil katledildi

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
26 Haziran 2021, 17:05
Ayyıldız Huri Kaptan
26 Haziran 2021, 17:05

Bölücü terör örgütü YPG/PKK tarafından Zeytin Dalı bölgesindeki Afrin’de bombalı araçla terör saldırısı düzenlendi. Terör saldırısında 1’i çocuk 3 sivil daha katledildi, 3 sivil yaralandı. Milli Savunma Bakanlığı, “Sivilleri hedef alan PKK/YPG ile mücadelemiz sürecek!” açıklamasında bulundu.

Bölücü terör örgütü YPG/PKK tarafından Suriye’nin kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki Afrin’de bombalı araçla terör saldırısı gerçekleştirdiği bildirildi. Zeytin Dalı Harekatı’yla terörden arındırılan Afrin merkezinde, bugün Azez yolu üzerinde hareket halindeki bir sivil araca yerleştirilen bomba infilak ettirildi. İlk belirlemelere göre, aralarında bir çocuğun da bulunduğu 3 sivil hayatını kaybetti, 3 sivil yaralandığı öğrenildi.

Resim

MSB: SİVİLLERİ HEDEF ALAN PKK/YPG İLE MÜCADELEMİZ SÜRECEK!

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı konuya ilişkin Twitter’dan açıklama yaptı. Bakanlığın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Terör örgütü PKK/YPG, Afrin’de masum sivillere yönelik bombalı terör saldırılarına bir yenisini daha ekledi. Bombalı bir aracı sivillerin kullandığı yolda patlatan teröristler 3 masum sivili katlederken 3 sivili de yaraladı. Sivilleri hedef alan PKK/YPG ile mücadelemiz sürecek!”