Adana'da PKK/KCK operasyonunda 26 zanlı gözaltına alındı

Güncel
Ozan Barış Erim
13 Ağustos 2021, 11:02
Ozan Barış Erim
13 Ağustos 2021, 11:02

Adana’da PKK/KCK-YPG terör örgütüne yönelik soruşturma kapsamında bir operasyon düzenlendi. Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 26 şüpheli gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK/KCK’nın eylem ve faaliyetlerini tespit etmek amacıyla bir çalışma başlattı. Yapılan çalışma kapsamında PKK/KCK-YPG terör örgütünün propagandası yaptıkları, korsan gösteri yapacakları değerlendirilen ve kırsal alanda faaliyet yürüttükten sonra kente döndükleri iddia edilen zanlıların adresleri tespit edildi.

3 ZANLININ YAKALANMASI İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, edinilen bilgilerin ardından aralarında kadınların da bulunduğu 29 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi. Özel harekat polislerinin de katıldığı eş zamanlı operasyonda ekipler, kapıları koçbaşıyla kırarak girdikleri adreslerde arama yaptı. AA’nın aktardığına göre, gözaltına alınan 26 şüpheli, adli tıp birimindeki sağlık kontrolünün ardından Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Polis, adresinde bulunamayan 3 zanlının yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.