Gürcü sunucudan canlı yayında Putin'e küfür!

Güncel
Anife Bilal
08 Temmuz 2019, 16:23
Anife Bilal
08 Temmuz 2019, 16:23

Gürcistan’ın Rustavi-2 televizyon kanalının sunucusu Georgiy Gabuniya sunduğu programın canlı yayınında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e küfretti.

Putin’e seslenen Gabunya, “Bizim büyük “dostumuz” Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e büyük selam söylemek istiyorum… Bizim güzel toprağımızda senin gibi sefil yaratık ve ucube için yer yok. Kokuşmuş bir işgalcisin…” ifadeleri ve bir dizi başka galiz küfürler sarf etti.

Gabuniya’nın açıklamasından sonra televizyon kanalı yanında Rus yanlısı protestocular toplanarak sunucunun istifasını talep etti.

KANALDAN AÇIKLAMA: “PUTİN’E SALDIRMAKLA HAKLI, AMA…”

Daha sonra Rustavi-2 televizyon kanalının Genel Müdürü Nika Gvaramiya canlı yayında yaptığı açıklamada Gabuniya’nın açıklamasını kınayarak, kanalın Gabuniya’nın Putin’e seslenme şeklini desteklemediğini belirtirken, “Kanalımız için vatanımızın çıkarları en büyük öncelik. Bu yüzden ülkemizin bir numaralı düşmanı Vladimir Putin’e yapılan saldırıları haklı olarak görüyoruz. Fakat kırmızı çizgiler var. Kanalımız Gabuniya’nın Putin’e hitap etme şekline katılmıyor.” diye kaydetti.

Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabişvili, gazetecinin ifadelerini kınayarak, “Patriotizm başka bir şey.. Bizim yolumuz barış yolu, bakış açımız Avrupa, gücümüz istikrar. Bölgede dış çatışmanın ve geriliminin kızıştırılması bizim için kabul edilemez.” dedi.