Yörük kızı Müslüme'nin cansız bedenine ulaşıldı

Güncel
Ömer Kaya
19 Kasım 2021, 14:49
Ömer Kaya
19 Kasım 2021, 14:49

Mersinli bir Yörük ailenin kızı olan 2,5 yaşındaki Müslüme, geçen hafta kaybolmuştu. Küçük kız için 10 gündür seferber olan ekipler, bugün Müslüme’nin cansız bedenini buldu. Ekiplerin yoğun çalışması sonrası gelen acı haberin ardından Türkiye yasa boğuldu.

Mersin’in Gülnar ilçesinde 10 Kasım 2021’de kaldıkları çadırının önünde oynarken kaybolan Yörük ailenin 2,5 yaşındaki kızı Müslüme Yağal’ın bugün cansız bedenine ulaşıldı. Sarıkeçili Yörükleri’nden olan aile, kış mevsimini geçirmek için Karaman’dan Mersin’in Gülnar ilçesi Yanışlı mevkiine gelmişti. Küçük kızın cenazesi, çadırın 7-8 kilometre ötesinde yüksek bir dağın tepesinde bulundu. Küçük kızın annesi Selvi Yağal ve ailesi, aldıkları acı haberle yıkıldı.

CUMHURİYET SAVCILIĞI İNCELEMESİ

Cenaze, Cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından hastane morguna kaldırılacak.

MÜSLÜME’NİN ANNEANNESİNDEN İLK AÇIKLAMA

Hayatını kaybeden kızın anneannesi Müslüme Yağal, acı haberle beraber yıkıldıklarını ve torununun 7-8 kilometre öteye kadar yürüyemeyeceğini dile getirdi. Küçük kızın annesi Selvi Yağal ve ailesi, aldıkları acı haberle yıkıldı.

TÜRKİYE’Yİ YASA BOĞAN YÖRÜK KIZI “MÜSLÜME YAĞAL” VAKASINDA SORUŞTURMA GENİŞLEYECEK Mİ?

Çocuğun cansız bedeninin bulunmasının ardından jandarma ekipleri soruşturmayı genişletti. Ekipler, aile bireylerini ve bazı akrabalarını ifadelerini almak üzere karakola götürdü.

Son dakika: Müslüme Yağal bulundu mu? Müslüme öldü mü?