Ukraynalı ünlü şarkıcı Maks Barskıh orduya katıldı: Ülkesi için savaşacak

Güncel
qha muhabir
03 Nisan 2022, 18:47
qha muhabir
03 Nisan 2022, 18:47

Ukraynalı ünlü şarkıcı Maks Barskıh, ülkesi için Rusya’ya karşı mücadele edeceğini ve bu sebeple orduya katıldığını duyurdu. Barskıh, “Bir ay önce elimde mikrofon vardı, şimdi zaman değişti” ifadelerini kullandı.

İşgalci Rusya’nın Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne yönelik işgal girişimi sürerken Ukrayna halkının da kararlı direnişi devam ediyor. Rusya’nın acımasız saldırılarına karşı mücadele verenlerden biri de Ukraynalı şarkıcı Maks Barskıh (Max Barskih) oldu. Sanatçı Barskıh, ülkesi için silah eğitimleri alacağını ve orduya katıldığını duyurdu.

Ukraynalı ünlü şarkıcı Maks Barskıh, orduya katıldığını duyurduğu videosunda, “Yarından itibaren silah eğitimi başlıyor. Kim düşünebilirdi ki? Bir ay önce elimde mikrofon vardı ama şimdi zaman değişti. Söylesenize nasıl zaferimizi kutlayacağız?” diye konuştu.

MAKS BARSKIH: ŞARKILARIMIN RUSYA’DA ÇALMASINI YASAKLIYORUM!

Ukraynalı sanatçı Barskıh, 10 Mart’ta şarkılarının Rusya’da yasaklanmasını istediğini belirmişti. Barskıh, “Resmi olarak duyuyorum. Benim şarkılarımın Rusya’da herhangi bir radyoda, televizyon kanalında, filmde ya da dizide kullanılmasını yasaklıyorum. Tüm anlaşmalarımı iptal ediyorum. Ülkeme savaş açan ülkede, eserlerimin çalmasını istemiyorum. Tüm Ukraynalı sanatçılara bunu yapmalarını tavsiye ediyorum” demişti.