Ukraynalı kadınlardan First Lady Olena Zelenska'ya destek

Güncel
Ömer Kaya
30 Temmuz 2022, 15:51
Ömer Kaya
30 Temmuz 2022, 15:51

Dünyanın en prestijli moda dergilerinden olan Amerika Birleşik Devletleri merkezi Vogue dergisi, bu ay Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy’ın eşi, Ukrayna First Lady’si Olena Zelenska’yı kapağına taşıdı. Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy ile pozların da yer aldığı görseller, dünya kamuoyunda geniş yankı uyandırmıştı. Öte yandan, Vogue dergisinin kapağına taşıdığı Zelenska’nın yer aldığı fotoğraf, “kadınsı” olmadığı nedeniyle dünya moda çevrelerinden eleştiri aldı. Bunun üzerine, Ukraynalı kadınlar Olena Zelenska’ya destek için fotoğraflar paylaştı.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy ve eşi First Lady Olena Zelenska’nın Vogue dergisine verdiği pozlar dünya gündeminde geniş yankı uyandırdı. Ünlü fotoğrafçı Annie Leibovitz’in çektiği fotoğraflar “Cesaretin Portresi” başlığıyla duyuruldu. Röportajda, Ukrayna’da Rusya’nın başlattığı işgal girişimi ve saldırılar konuşuldu.

UKRAYNALI KADINLARDAN ELEŞTİRİ ALAN OLENA ZELENSKA’YA DESTEK

Ukrayna First Lady’si Olena Zelenska’nın Vogue dergisi için verdiği pozlar, “kadınsı olmadığı” için eleştirilerin hedefi oldu. Bunun üzerine Ukraynalı kadınlar Zelenska’ya destek için #sitlikeagirl kampanyası başlattı. Aralarında Eurovision birincisi, Kırım Tatar şarkıcı Camala’nın da yer aldığı Ukraynalı kadınlar, Olena Zelenska’ya destek için kamera karşısına geçti. İşte o görseller: