Ukrayna, Türkiye'ye 4 yangın söndürme helikopteri gönderecek

Güncel
Ömer Cihad Kaya
04 Ağustos 2021, 01:22
Ömer Cihad Kaya
04 Ağustos 2021, 01:22

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’da yangın bölgesinden yaptığı açıklamada, Ukrayna’dan 4 adet yangın söndürme helikopterinin geleceğini duyurdu. Ukrayna, Türkiye’ye yangının başladığı ilk günden itibaren destek olmaya devam ediyor.

Antalya Manavgat’ta AFAD Koordinasyon merkezinde; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yangınlara ilişkin son gelişmeleri kamuoyuyla paylaştı. 3 Ağustos 2021 tarihindeki basın açıklamasında konuşan Çavuşoğlu, Ukrayna’dan 4 yangın söndürme helikopteri geleceğini bildirdi. Çavuşoğlu, “Yarın Ukrayna’dan 4 tane daha yangın söndürme helikopteri gelecek. Bunların bir avantajı da akşam saatlerinde yangına müdahale edebilecek” ifadelerini kullandı.

çavuşoğlu

UKRAYNA 2 YANGIN UÇAĞI GÖNDERMİŞTİ

Türkiye, farklı noktalarında çıkan orman yangınları ile mücadele devam ederken Ukrayna’dan Türkiye’ye ciddi destek gelmişti. İki yangın söndürme uçağı, günlerdir alevlerle mücadele ediyor. Ukrayna Devlet Acil Servisinden yapılan açıklamaya göre , yangın uçaklarından şimdiye dek 272 ton su boşalttığı ifade edildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Ukrayna yarın 4 yangın söndürme  helikopteri gönderiyor - Haberler