Ukrayna Savunma Bakanı Reznikov: Rus işgalciler, askerlerden çok sivilleri öldürdü!

Güncel
qha muhabir
11 Mart 2022, 12:01
qha muhabir
11 Mart 2022, 12:01

Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal saldırılarına dair açıklamalar yaptı. Bakan Reznikov Rus işgalcilerin Ukrayna’da askerlerden çok sivilleri öldürdüğünü kaydetti. Öte yandan Reznikov, 200 binden fazla Ukraynalının Avrupa’dan döndüğünü ve orduya katıldığını belirtti.

Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov (Oleksii Reznikov), işgalci Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları hakkında yaptığı açıklamada, “Dünyada kimse dimdik ayakta duracağımıza, özellikle de bu kadar zaman dayanacağımıza inanmadı. Biz durmuyoruz, aksine saldırıyoruz. Düşmanın planları bozuldu. Tüm dünya bunu görüyor” ifadelerini kullandı.

Reznikov, Rus ordusunun Ukrayna’daki saldırılarına ilişkin, “Düşman, sivilleri, çocukları rehin alıyor ve öldürüyor. Rus işgalciler, çatışmalarda ölen askerlerimizden daha çok sivil öldürdü. Bunu sadece Ukrayna’nın değil, tüm dünyanın görmesini istiyorum” dedi.

Diğer yandan Ukrayna ordusunun güçlendirilmesi için çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Reznikov, vatandaşların orduya katılması için çağrı yaptı.

OLEKSİY REZNİKOV: 100 BİNDEN FAZLA UKRAYNA VATANDAŞI ORDUYA KATILDI

Reznikov, “100 binden fazla Ukrayna vatandaşı, orduya katıldı. 200 bin üzerinde vatandaşımız, ülkemizi korumak için Avrupa’dan döndü. Bunların arasında yabancı uyruklu gönüllüler de var” bilgisini paylaştı.