Ukrayna: Rusya saldırıları için ortam hazırlasa da her türlü senaryoya hazırız

Güncel
qha muhabir
14 Nisan 2022, 01:13
qha muhabir
14 Nisan 2022, 01:13

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Andrıy Yermak, Rusya’nın Kıyiv’e füze ile saldırma tehdidine yanıt verdi. Yermak, Ukrayna’nın her türlü senaryoya hazır olduğunu ve tek bir Rus senaryosunun bile işe yaramayacağını vurguladı.

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Andrıy Yermak, 13 Nisan 2022 tarihinde yaptığı açıklamada, Kıyiv’e muhtemel füze saldırılarının yeniden başlatılmasına ilişkin Rusya Savunma Bakanlığı resmi temsilcisinin açıklamalarına yanıt verdi ve Ukrayna’nın her türlü senaryoya hazır olduğunu dile getirdi.

YERMAK: RUSYA SONRAKİ TEHDİTLER İÇİN ORTAM HAZIRLIYOR

Rusya’nın, kendi provokasyonları ile bir sonraki tehditler için bir ortam hazırlamaya çalıştığını belirten Andrıy Yermak, “Zaten Kıyiv’e yönelik olası füze saldırılarını dile getirmeye başladılar. Her türlü senaryoya hazırız ve tek bir Rus senaryosu bile işe yaramayacak” dedi.

YERMAK: RUSYA, TÜM SUÇLARI İÇİN GELECEKTE MAHKEMEDE CEVAP VERECEK

Rus orduları, yalnızca onlara cevap veremeyen bir sivillerle nasıl savaşacağını bildiğini kanıtladı” diyen Andrıy Yermak “Rusya, tüm suçları için gelecekte uluslararası mahkemede cevap verecektir” ifadelerini kullandı.

RUSYA’DAN UKRAYNA’YA FÜZE TEHDİDİ!

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, bugün yaptığı açıklama ile Ukrayna tarafının Rusya topraklarına saldırıları devam ederse Rus kuvvetlerinin Kıyiv dahil karar alma merkezlerini vuracağını dile getirmişti. Açıklamada, “Ukrayna’nın saldırıları devam ederse, Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri, Kıyiv de dahil olmak üzere karar alma merkezlerini vuracak” denilmişti.

RUSYA UKRAYNA’YA KARŞI SAVAŞ BAŞLATTI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 24 Şubat 2022 tarihinde Ukrayna’ya karşı geniş çaplı işgal başlattığını duyurdu. Rus ordusu Ukrayna’daki kritik altyapı tesisleri, havaalanları, sivil yerleşim birimlerini bombalıyor.  Öte yandan Rus ordusunun Ukrayna’daki kayıpları artmaya devam ediyor. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Oleksiy Arestovıç, 21 Mart 2022 tarihine yaptığı açıklamada, Ukrayna’da 26 gün içinde Rusya’ya ait 3 taarruz ordusu ve bir hava ordusunun imha edildiğini bildirmişti.

Rusya'ya hangi yaptırımlar uygulanacak? - Son Dakika Haberleri