Ukrayna ordusu, son bir günde işgalci Rusya'nın 7 savaş uçağını etkisiz hale getirdi

Güncel
Ömer Kaya
24 Mart 2022, 11:38
Ömer Kaya
24 Mart 2022, 11:38

Ukrayna’yı topyekun işgal girişiminde bulunan Rus ordusuna ait, son bir günde 7 savaş uçağı, 1 helikopter, 1 insansız hava aracı (İHA) ve 2 seyir füzesi Ukrayna ordusu tarafından imha edildi. Ukrayna’da hava gücüyle sivil yerleşim birimlerini, hastaneleri, okulları füze saldırısı ile vuran Rusya’ya karşı Ukrayna ordusu kararlı direnişe devam ediyor.

Ukrayna Hava Kuvvetleri, son bir günde işgalci Rusya ile savaşa dair güncel verileri ve Rus ordusunun kayıplarını paylaştı. Buna göre, son bir günde Rus ordusu, 7 savaş uçağı, 1 helikopter, 1 İHA ve 2 seyir füzesi kaybetti.

RUSYA, UKRAYNA’YA KARŞI SAVAŞ BAŞLATTI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 24 Şubat 2022 tarihinde Ukrayna’ya karşı geniş çaplı işgal başlattığını duyurdu. Rus ordusu Ukrayna’daki kritik altyapı tesisleri, havaalanları, sivil yerleşim birimlerini bombalıyor. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Mıhaylo Podolyak, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı savaş nedeniyle yaklaşık 12 milyon kişinin yerinden edildiğini ve 3 milyondan fazla Ukrayna vatandaşının yurt dışına sığındığını bildirdi.