Ukrayna'nın Antalya Konsolosu Rustamov: Marmaris ile Ukrayna şehirlerinin ilişkilerini daha kuvvetlendirmek istiyoruz

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
22 Mayıs 2021, 17:45
Ayyıldız Huri Kaptan
22 Mayıs 2021, 17:45

Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Emir Rustamov Muğla’nın Marmaris ilçesine ziyaret gerçekleştirdi. Konsolos Rustamov, Muğla’nın Marmaris ilçesi ile Ukrayna şehirlerinin ilişkilerini daha kuvvetlendirmek istediklerini kaydetti.

Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Emir İhoroviç Rustamov, Marmaris’e gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’la buluştu. DHA’nın 21 Mayıs 2021 tarihindeki haberine göre Rustamov, Marmaris’in Ukraynalılar için önemli bir turizm merkezi olduğunu vurguladı. İlişkileri daha da geliştirme adına Ukrayna’dan bazı şehirler ile Marmaris’in kardeş şehir olabileceğini dile getiren Rustamov, futbol takımlarının kamp tercihini ilçeden yana kullanabileceklerine dikkat çekti.

BELEDİYE BAŞKANI OKTAY: HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ise, Marmaris’te çok sayıda Ukraynalı’nın yaşadığına değinerek şunları kaydetti:

“Ukrayna’dan hem çok turist alıyoruz, hem de yerleşik nüfusumuzda çok sayıda Ukraynalı vatandaşımız var. İlişkilerimizi sıcak tutmak için her türlü işbirliğine hazırız. Spor tesislerini yabancı takımları ağırlayabilecek düzeye getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu gibi etkinliklere ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyarız.”

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy’u da ziyaret eden Rustamov daha sonra Muğla’ya geçerek Vali Orhan Tavlı ve oda temsilcileri ile görüştü.