Ukrayna için Türkiye'nin diplomatik çabalarının yanı sıra insani yardım faaliyetleri de kesintisiz devam ediyor

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
02 Nisan 2022, 18:47
Ayyıldız Huri Kaptan
02 Nisan 2022, 18:47

Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçiliği, Türkiye’den Ukrayna’ya gönderilen yardım TIR’larının Çernivtsi kentine ulaştığını duyurdu. Büyükelçiliğin paylaşımında, “Türkiye, savaşın sona ermesine dönük diplomatik çabalarının yanı sıra insani yardım faaliyetlerine de kesintisiz devam edecek.” ifadeleri yer aldı.

Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçiliğinden bugün yapılan paylaşımda, Rus işgal saldırılarına direnen Ukrayna’ya, Baykar ile Lifecell şirketlerince finanse edilen ve Türkiye’den yola çıkan yardım TIR’larının ulaştırıldığı bildirildi. Büyükelçiliğin paylaşımında son duruma ilişkin şu ifadelere yer verildi:

“Ramazan bereketiyle geldi, ülkemizden yola çıkan 13 TIR insani yardım malzemesi bugün Ukrayna’ya ulaştı. Gıda, giyecek, tıbbi ve hijyenik malzeme taşıyan TIR’larımızı Çernivtsi yönetimiyle birlikte karşıladık. Bu yardım, Ukrayna halkının yakından tanıdığı Baykar ve Lifecell şirketlerimizce finanse edildi. Kızılay ve Ukrayna Kızıl Haç ekiplerinin desteğiyle ülkenin dört yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Sürecin başından beri Ukrayna’ya getirdiğimiz insani yardım TIR’larımızın sayısı 62’ye yükseldi. Türkiye, savaşın sona ermesine dönük diplomatik çabalarının yanı sıra insani yardım faaliyetlerine de kesintisiz devam edecek.”