Ukrayna'daki savaş bitmeden Rusya, Finlandiya'ya gözünü dikti!

Güncel
qha muhabir
12 Nisan 2022, 19:22
qha muhabir
12 Nisan 2022, 19:22

Rusya’nın, Finlandiya’ya NATO üyeliği konusunda yaptığı uyarıdan saatler sonra Finlandiya sınırına askeri sevkiyat yaptığını gösteren video görüntüleri ortaya çıktı. Rusya’nın Finlandiya kıyılarına yönelik askeri sevkiyatı kameralara yansıdı.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in Finlandiya ve İsveç’i NATO’ya alabileceklerini açıklaması sonrası, Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, olası bir katılımın Rusya tarafından provokasyon olarak görüleceğine dikkat çeken bir uyarıda bulundu. Saatler sonra Rusya’nın Finlandiya sınırına asker sevkiyatı yaptığı görüntüler ortaya çıktı.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik başlattığı savaş devam ederken Rus ordusu, Finlandiya sınırına yakın Rus bölgesinde dikkat çeken görüntüler paylaştı.

HELSİNKİ’YE DOĞRU SEYREDEN KIYI SAVUNMA FÜZE SİSTEMLERİ GÖRÜLÜYOR!

Sosyal medyada yayılan videoda, Rusya’nın Finlandiya’ya yakın bir bölgede, Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye giden yolda hareket eden iki Rus kıyı savunma füze sistemini gösteriyor.

Finlandiya’nın başkentini gösteren bir tabelanın yanından geçerken görülen füze sistemlerinin, K-300P Bastion-P mobil kıyı savunma sistemi olduğu düşünülüyor.