Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy'den Paskalya Bayramı mesajı

Güncel
Manas
24 Nisan 2022, 18:32
Manas
24 Nisan 2022, 18:32

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Ortodoks Hristiyanların Paskalya Bayramı’nı kutladı ve başkent Kıyiv’deki Sofya (Azize Sofya Katedrali) ibadethanesinde dua etti. Cumhurbaşkanı Zelenskıy , “Bu kutsal bayram bize, nurun karanlığı yeneceğine, iyiliğin kötülüğü yeneceğine, hayatın ölümü yeneceğine dair büyük umut ve sarsılmaz bir inanç veriyor. Bundan ötürü, Ukrayna’nın bu savaşta kesinlikle kazanacağına dair inancımız tamdır! dedi.

Ortodoks Hristiyanlar, en önemli bayramlarından biri olan Paskalya Bayramını (Hz. İsa’nın yeniden dirilişini) kutluyor. Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, 24 Nisan 2022 tarihinde sosyal medya hesabından, Ortodoks Hristiyanların Paskalya Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Cumhurbaşkanı Zelenskıy, bugün başkent Kıyiv’deki Sofya (Azize Sofya Katedrali) ibadethanesine gerçekleştirdiği ziyaret sırasında dua etti. Zelenskıy, Sofya ibadethanesinde ​​Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik başlattığı savaşta Ukraynalıların Rus işgalcilere karşı zafere ulaşmasını diledi. Ayrıca Ukrayna’nın hali hazırdaki karanlık günlerin üstesinden geleceğine dair inancını da dile getirdi. Cumhurbaşkanı, tüm Ukraynalı çocuklara ve vatandaşlara sağlık, uzun ömür, sevdiklerini, yakınlarını kaybedenlere de sabır diledi. Ayrıca Cumhurbaşkanı, Rusya’nın vahşice bombaladığı şehirlerin kurtuluşu için de temennide bulundu.

UKRAYNA CUMHURBAŞKANI ZELENSKIY’IN PASKALYA BAYRAMI MESAJI

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Ortodoks Hristiyanların Paskalya Bayramını kutladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bu kutsal bayram bize; nurun karanlığı yeneceğine, iyiliğin kötülüğü yeneceğine, hayatın ölümü yeneceğine dair büyük umut ve sarsılmaz bir inanç veriyor. Bundan ötürü, Ukrayna bu savaşta kesinlikle zafer kazanacağına yönelik inancımız tamdır!

Bugün Paskalya Bayramı dolayısıyla, Tanrı’dan hayalimizi gerçekleştirmesi için büyük bir lütuf diliyoruz; Bugün özel gün, kutsal gün ve Ukrayna’ya büyük zaferin ve refahın getireceği gün olmasını diliyorum. Buna olan inancımla, hepinizin Paskalya Bayramınızı tebrik ediyorum. Kendinizi koruyun. Sevdiklerinize iyi bakın. Hep birlikte Ukrayna’ya iyi bakalım!

Hem geçen yıl hem de şu andaki tehditler, saldırılar bizi tek bir şeyde birleşiyor; o da hiçbir şeyin ‘Ukrayna’yı yenemeyeceği’ mesajıdır.”