Ukrayna Askeri İstihbarat Başkanı: Putin kanser hastası ve psikolojik olarak rahatsız

Güncel
qha muhabir
14 Mayıs 2022, 13:06
qha muhabir
14 Mayıs 2022, 13:06

Ukrayna Askeri İstihbarat Başkanı Kırılo Budanov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sağlık durumunun çok kötü olduğunu ileri sürdü. Budanov, Putin’in kanser hastası olduğunu ve bunun yanında başka hastalıklar da taşıdığını belirtti. Budanov, Putin’in psikolojik olarak rahatsız olduğunu da sözlerine ekledi.

Ukrayna Askeri İstihbarat Başkanı, Tümgeneral Kırılo Budanov (Kyrylo Budanov), Rusya devlet başkanı Vladimir Putin hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Putin’in sağlık durumu ve Rusya’nın başlattığı savaş hakkında SkyNews’e konuşan Tümgeneral Budanov, Putin’in psikolojik ve fiziksel olarak hasta olduğunu dile getirdi. Budanov, Putin’in kanser olduğunu ileri sürdü. Bunun yanında, başka hastalıklar da taşıdığını belirten Budanov, Putin’in sağlık durumunun çok kötü olduğunu vurguladı.

KIRILO BUDANOV: SAVAŞ BU YILIN SONUNDA BİTECEK

Öte yandan Rusya-Ukrayna savaşının 2022 yılının sonuna kadar biteceğini belirten Budanov, “Kırılma noktası Ağustos ayının ikinci bölümünde olacak. Aktif muharebe eylemlerinin çoğu bu yılın sonunda bitmiş olacak” değerlendirmesi yaptı. 

“KIRIM VE DONBAS’I GERİ ALACAĞIZ”

Budanov, “Donbas ve Kırım da dahil olmak üzere kaybettiğimiz tüm topraklarımızda Ukrayna’nın gücünü göstereceğiz. Savaşın seyri doğuya kaymasına rağmen Rusya’nın taktikleri değişmedi. Düşmanımız hakkında her şeyi biliyoruz. Planlarının farkındayız” dedi.

“RUSYA FEDERASYONU SADECE SİLAHLI İNSAN GÜRUHU”

Rus ordusunun zayiatlarına da dikkat çeken Budanov, “8 yıldır Rusya’yla savaşıyoruz ve bu oldukça yaygın Rus gücünün efsaneden ibaret olduğunu söyleyebiliriz. Rusya sanıldığı kadar güçlü değil, sadece silahlı insan güruhu. Savaşta top atışları gerçekleştiğinde çoğu Rus asker ekipmanlarını terk ederek kaçıyor” açıklamasında bulundu.