Üç lehçede yayımlanan Türk Dünyası Güncesi'nin haziran sayısı çıktı

13 Temmuz 2020, 20:18

Türk Dünyası Birlik Platformu tarafından hazırlanan Türk Dünyası Güncesi’nin haziran sayısı yayımlandı.

Türkiye Türkçesi, Azerbaycan Türkçesi ve Özbekistan Türkçesi’nde yayımlanan Türk Dünyası Güncesi, aylık olarak hazırlanıyor. Türk dünyasının nabzını tutan güncede, siyasal, kültürel ve ekonomik haberler yer alıyor. Halihazırda, platformun hazırladığı günce üç lehçede yayımlanırken; gelecek dönemde Kırım Tatarca, Kazan Tatarca ve diğer Türk lehçelerinde de çıkması bekleniyor.

Güncenin, Türkiye Türkçesi, Azerbaycan Türkçesi ve Özbekistan Türkçesi‘nde hazırlanan sayılarına, Türk Dünyası Birlik Platformunun resmi internet sitesinden ulaşılabilir.

TÜRK DÜNYASI BİRLİK PLATFORMU

Türk Dünyası Birlik Platformu; dil, din, kültür ve tarih açısından bir bütünlüğün ortaya çıktığı Türk dünyası bölgesi içerisinde yaşayan gençliğin Türkçe, Türk tarihi, Türk kültürü ve sosyal alanlarda ortak çalışma ve etkinlikler yaparak Türk dünyasında fikri birlikteliği tesis etmek gayesiyle çalışmalar yürütme hedefiyle 2012 yılında kurulmuştur. Türk dünyasının ilk dijital enstitüsü olma amacıyla faaliyetlerini sürdüren TDBP, hukuktan ekonomiye, uluslararası ilişkilerden spora, psikolojiden mimarlığa, tarihten kültüre, siyasetten sanat tarihine kadar uzanan alanlardaki konuları Türk dünyası bağlamında ele alıp kamuoyu ile paylaşıyor.

Türk Dünyası
Türk Dünyası Birlik Platformu
Türk Dünyası Güncesi
Bunlara da bakın: