TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği, İstanbul’da iftar programı düzenledi

Diaspora
_QHA Ankara
26 Nisan 2022, 21:04
_QHA Ankara
26 Nisan 2022, 21:04

TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği, İstanbul’da İftar yemeği organizasyonu düzenledi. İstanbul Bahçelievler’deki Ömür Restaurant’ta gerçekleşen etkinliğe; Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilskıy ve eşi, Ukrayna Ticari Ateşesi Maksım Vdovıçenko ve eşi, Polonya İstanbul Başkonsolosu Witold Lesniak, Polonya Ticari Ateşesi Sabina Klimek, Kırım Tatar halkının milli lideri, Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu’nun eşi Safinar Kırımoğlu, Kırım Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi Başkanı Şebnem Sözen ile TURKSİD Yönetim Kurulu ve üyeleri katıldı.

TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği, İstanbul’da iftar programı yaptı. İftar programının açılış konuşmasını yapan TURKSİD Başkanı Ertan Baştuhan, gelecekte Ukrayna halkının iyi günlerinde yeniden bir araya gelinmesi temennisinde bulunarak, “Bu kutsal Ramazan günlerinde dualarımız Ukrayna halkı için. İnşallah, Ukrayna halkı, en kısa zamanda Ukrayna halkı, Rus zulmünden kurtulur. Biz de özgür Ukrayna’ya ziyaretlerimizi gerçekleştiririz” açıklamasını yaptı.

İftar yemeğinde söz alarak konuşma yapan konuklar, Ukrayna’nın Rus işgalinden bir an önce kurtulması ve Türkiye, Ukayna ve Polonya arasındaki dostluk bağlarına vurgu yaparak bu bağların daha da güçlendirilmesi için iyi niyet temennilerini dile getirdi.

Programın konuşmalarının yer aldığı video: