Türkiye, Romanya ile AB konusunda istişareler gerçekleştirilecek

Güncel
_QHA Ankara
26 Kasım 2021, 15:54
_QHA Ankara
26 Kasım 2021, 15:54

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı ile Romanya Dışişleri Bakanlığı Devlet Sekreteri Lulia Matei’nin eş başkanlığında Türkiye-Romanya Stratejik Ortaklığı’nın 10. yıl dönümü kapsamında görüşmelerin gerçekleşeceğini açıkladı. Türkiye-Romanya ilişkilerinin ve Avrupa Birliği görüşmelerinin ele alınacağı iştişarelerin bugün yapılması bekleniyor.

Türkiye-Romanya Stratejik Ortaklığı’nın 10. yıl dönümü kapsamında, Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı ile Romanya Dışişleri Bakanlığı Devlet Sekreteri Iulia Matei eşbaşkanlığında ikili siyasi ve AB istişareleri gerçekleştirilecek. Dışişleri Bakanlığından, 25 Kasım akşamı gerçekleşen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘’Türkiye-Romanya Stratejik Ortaklığının 10. yıldönümü kapsamında Ankara’da düzenlenen etkinlikler marjında Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Sayın Faruk Kaymakcı ile Romanya Dışişleri Bakanlığı Devlet Sekreteri Iulia Matei eşbaşkanlığında 26 Kasım 2021 tarihinde ikili siyasi ve AB istişareleri de gerçekleştirilecektir .İstişarelerde, ikili ilişkilerin tüm yönleriyle ele alınması, ayrıca Türkiye-AB ilişkileri ile bölgesel ve uluslararası kuruluşlarda işbirliği konularında görüş alışverişinde bulunulması öngörülmektedir.‘’