Türkiye ve Azerbaycan ordusundan işgalden kurtarılan Laçın'da ortak tatbikat

Güncel
Ömer Cihad Kaya
06 Eylül 2021, 22:32
Ömer Cihad Kaya
06 Eylül 2021, 22:32

Türkiye ve Azerbaycan orduları, Ermenistan işgalinden kurtarılan Laçın ilinde ortak tatbikata başladı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Laçın’daki tatbikatın ortak karar alma ve bu faaliyetleri uygulama anlamında iki ülke ordusunun koordineli bir şekilde çalışmasını amaçladığını kaydetti.

Azerbaycan ve Türkiye, iki ülke arasında yapılan askeri iş birliği anlaşması kapsamında Ermenistan işgalinden kurtarılan Laçın ilinde muharebe ve taktiksel ağırlıklı ortak tatbikatlara başladı. Azerbaycan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin İkinci Karabağ Savaşı sonrasında ortak tatbikatlar sayesinde daha da geliştiği gözleniyordu. Bugün, iki ülke ordusu, zaferin kazanıldığı Karabağ Laçın’da anlamlı bir tatbikat yaptı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, tatbikatın iki ülkenin askeri birliklerinin karşılıklı faaliyetlerini ve komutanların karar verme ile birim yönetimi becerilerini geliştirmeyi amaçladığını bildirdi. Tatbikatta, askerlerin zorlu arazilerde modern savaş ekipmanlarını ve diğer askeri teçhizatı kullanma becerilerini geliştirmeye özel önem verildiği aktarıldı.
.