Türkiye'nin ciğerleri bir haftadır yanıyor!

Güncel
Ömer Cihad Kaya
03 Ağustos 2021, 12:06
Ömer Cihad Kaya
03 Ağustos 2021, 12:06

Türkiye’nin Akdeniz ve Ege bölgelerindeki bir çok noktada orman yangınları etkisini gösteriyor. Son 24 saatte Muğla’nın Marmaris, Bodrum ve Köyceğiz ilçeleri, Antalya’nın Manavgat ve Gündoğmuş ilçeleri ile Isparta’nın Sütçüler ilçesindeki yangınlarla mücadele sürüyor. Son olarak, Aydın’ın Nazilli ilçesinde de yangının başladığı öğrenildi.

Muğla, Antalya, Aydın ve Isparta’da orman yangınlarıyla mücadele devam ediyor. Yedinci gününe giren orman yangınlarını söndürmek için büyük bir mücadele veriliyor. Havadan ve karadan alevlerle mücadele eden ekipler, yangının etkilediği bölgelerdeki soğutma işlemlerini sürdürüyor.

MUĞLA

Muğla’da bir haftadır aralıksız bir şekilde süren orman yangınları, Marmaris, Bodrum ve Köyceğiz ilçelerinde etkisini gösteriyor. Toplamda 5 mahallenin tahliye edildiği bölgede, sarp araziden dolayı ekiplerin müdahalesi de güçleşiyor.

Yangınlardan son dakika haberi: Manavgat, Isparta ve Muğla yangınlarında son durum

ANTALYA

Orman yangınlarının başlangıç noktalarından Manavgat’ta yanan bir çok bölgede soğutma çalışmaları devam ederken Beydiğin Mahallesi tahliye edildi. Gündoğmuş’ta ise alevlerin yerleşim birimlerine yaklaşması nedeniyle 4 mahalle boşaltıldı.

Fotoğraf: AA | Manavgat

ISPARTA

Isparta’nın dağlık bölgelerinden Sütçüler ilçesi Çandır köyünde dün öğle saatlerinde başlayan orman yangını hızla yayıldı. Bölgedeki doğa harikası Yazılı Kanyon Tabiat Parkı’nda halen devam eden yangının alevleri halen söndürülemedi. Bölgede çalışmalar devam ediyor.

AYDIN

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde dün akşam saatlerinde çıkan orman yangını kontrol altına alındı. Yangında ormanlar büyük zarar gördü.