Türk Ocakları Türkeli Kurban Kampanyası: Kırım Çongar'da kurbanlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı

Diaspora
Ömer Cihad Kaya
03 Ağustos 2020, 12:39
Ömer Cihad Kaya
03 Ağustos 2020, 12:39

Ömer Cihad KAYA
QHA Ankara

Türk Ocakları Genel Merkezi, bu yıl da Türkeli Kurban Kampanyası çerçevesinde, Kırım Tatarlarının yoğun bir şekilde yaşadığı Ukrayna’nın Cenişke (Geniçesk) bölgesinde kesilen kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Türk Ocakları yetkilileri Cem Arslan ve Tuncay Çalışkan’ın bölgeye ulaştırdığı yardımlar, Kurban Bayramı sevincinin doyasıya yaşandığı Cenişke ilçesine bağlı Novoaleksiyivka’daki Kırım Tatarları, bölgedeki ihtiyaç sahibi hanelere kurban etlerini paylaştırdı. Kurban organizasyonu, Türk Ocakları yetkilileri Cem Arslan ve Tuncay Çalışkan’ın bölgeye ulaştırdığı yardımların neticesinde yerel halkın desteğiyle gerçekleştirildi.

TÜRK OCAKLARI 3 YILDIR ÇONGAR’DAKİ KIRIM TATARLARINA ULAŞIYOR

Türk Ocakları Genel Merkezi, Kırım Tatarlarının yoğun bir şekilde yaşadığı Ukrayna’nın Cenişke bölgesinde 3 yıldır Türkeli Kurban Kampanyasını sürdürüyor.

Bu yıl, bölgede Kurban faaliyetinin gerçekleşmesine aracılık eden gönüllü Tuncay Çalışkan, kurban organizasyonu kapsamında soydaş Kırım Tatar halkına selam vermeye geldiklerini belirterek hissiyatını şu şekilde ifade etti:

“Bayram sabahıydı. Camiyi kolayca buldum. Evler tek katlı ve bahçeli olduğu için minare süngü gibi çabucak fark edildi. Henüz güneş yeni doğmuş insanlar da camiye dolmuşlardı. Bin yıllık hasretle sarıldık. Kurbanları kestik. Çocuklar sevindirdik. Kırım Tatar köylerini gezdik. El ele vererek yardımları ulaştırdık ve dualar ettik.”