Türk iş insanı Onur Hekim, Ukrayna’daki savaş mağdurlarına yönelik yardımlarından dolayı 6 onur belgesine layık görüldü

Güncel
qha muhabir
19 Mayıs 2022, 03:07
qha muhabir
19 Mayıs 2022, 03:07

Ukrayna’da yaşayan iş insanı Onur Hekim, savaşın başından bu yana savaş mağduru sivil ve askerlere yemek yardımında bulundu. Ukrayna’daki yetkililer, Türk iş insanı Hekim’i 6 kez onur belgesine layık görüldü. Onur Hekim, “Savaş başladığında gitmeyi değil, burada kalarak insanlara yardım etmeyi istedim” dedi.

Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de yaşayan iş insanı Onur Hekim, savaş mağduru insanlara yardım etti. Kendisine ait 3 restaurantı bulunan iş insanı Hekim, sivillere ve askerlere yemek yardımı yaptı. Haber Global’e konuşan Hekim, restaurantlarda 12-13 kişilik ekiple günde 100 kişilik yemek çıkardıklarını belirtti. Hekim’in yemek yardımı ise, savaşın başından bu yana 58 gün sürdü. Ayrıca akşamları da hastaneye ve sığınaklara kendi aracıyla yemek dağıtan Hekim, toplamda 60 bin öğün yemek çıkardığını kaydetti.

TÜRK İŞ İNSANI ONUR HEKİM UKRAYNA’DA 6 ONUR BELGESİNE LAYIK GÖRÜLDÜ

Savaşta mağdur insanlara yemek yardımında bulunan iş insanı Hekim’e Ukrayna Savunma Bakanlığı ve Valiliği başta olmak üzere Ukraynalı yetkililer 6 tane onur belgesi takdim etti.

UKRAYNA’DA KALMAYI SEÇTİ

Onur Hekim, “Savaş başladıktan sonra 2-3 gün sokağa çıkma yasağı vardı. O günlerden sonra gitmeme kararı aldım. Burada evde kalmayı değil insanlara yardım etmeyi tercih ettim” ifadelerini kullandı. Hekim, aldığı onur belgelerini Türk milleti adına aldığını söyleyerek yetkililere teşekkür etti.

Rusya, 24 Şubat’ta Ukrayna’ya yönelik başlattığı savaşın başından bu yana binlerce sivili ve alt yapı sistemini hedef almaya devam ediyor.