Türk Dışişleri, Rusya'nın Kramatorsk saldırısı hakkında açıklama yaptı

Güncel
Ömer Kaya
08 Nisan 2022, 18:47
Ömer Kaya
08 Nisan 2022, 18:47

Ukrayna’nın Donetsk bölgesine bağlı Kramatorsk’ta bugün katliam gibi bir saldırı meydana geldi. Rusya’nın Kramatorsk tren garına yönelik füze saldırısında 50’yi aşkın ölü ve yüzlerce de yaralı bulunuyor. Rusya’nın hedefindeki tren istasyonunda, onlarca insan bölgeden tahliye olmayı bekliyordu.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, bugün Ukrayna’nın Kramatorsk şehrinde Rusya’nın sivilleri hedef alan saldırısına ilişkin açıklama yaptı. Kramatorsk tren istasyonuna yönelik saldırıyla ilgili Dışişleri Bakanlığının açıklaması şöyle:

Ukrayna’nın doğusundaki Kramatorsk şehri tren istasyonunun roketlerle vurulması neticesinde, tahliye olmayı bekleyen onlarca kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı büyük bir üzüntüyle öğrenilmiştir. Bu elim olay, sivillerin emniyet içinde tahliye edilmesini teminen insani koridorların tesis edilmesinin önem ve aciliyetini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Bu vesileyle, bir an önce ateşkes ilan edilerek bu yıkıcı savaşa son verilmesi çağrımızı kuvvetle yineliyoruz.

https://qha.com.tr/haberler/kramatorsk-kenti-rus-fuzelerinin-hedefi-oldu-30-dan-fazla-kisi-hayatini-kaybetti/393616/

Rusya, topyekun işgal girişiminde bulunduğu Ukrayna’ya saldırmaya devam ediyor. Rus ordusu, bugün füzeyle Kramatorsk’teki tren istasyonunu vurdu. Olayda, onlarca kişi hayatını kaybetti.