TİKA Başkan Yardımcısı Mahmut Çevik, Trakya Üniversitesi’ni ve İskeçe Müftüsü Ahmet Mete’yi ziyaret etti

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
25 Mart 2022, 14:20
Ayyıldız Huri Kaptan
25 Mart 2022, 14:20

TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik, Trakya Üniversitesi’ni ve üniversite hastanesinde tedavi olan İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’yi ziyaret etti.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ve üniversitenin hastanesinde tedavi görmekte olan Batı Trakya İskeçe Müftüsü Ahmet Mete’yi ziyaret etti. Dr. Mahmut Çevik, ziyaret kapsamında Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile bir araya geldi. Üniversitenin öğrencilere ve istihdama yönelik uyguladığı teknokent projeleri ile birlikte diğer bazı projelerin, hem istihdama hem de somut olmayan kültürel mirasa da sahip çıkıldığını dile getiren Çevik, Trakya Üniversitesi’nin faaliyetlerine yakından şahit olduğunu ve ülke adına memnuniyet duyduğunu ifade etti.

DR. MAHMUT ÇEVİK’TEN İSKEÇE MÜFTÜSÜ AHMET METE’YE ZİYARET

TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik, Trakya Üniversitesi Araştırma Hastanesinde tedavi gören Batı Trakya İskeçe bölgesinin seçilmiş Müftüsü ve Türk Azınlığın haklı davasının savunucusu Ahmet Mete’yi de ziyaret etti. Çevik, Müftü Mete’ye Türk İslam Dünyası’nın dualarının kendisi ile birlikte olduğunu dile getirerek acil şifa dileklerinde bulundu.

TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik, söz konusu ziyarete ilişkin yaptığı paylaşımda, “Batı Trakya Seçilmiş Faziletli Müftüsü ve Türk Azınlığının haklı davasının savunucusu, Vaaz- İrşat Heyeti Asbaşkanı Ahmet Mete hocamızı tedavi gördüğü hastanede ziyaret edip şifa dileklerimizi ilettik.” dedi.