TİKA Başkan Yardımcısı Mahmut Çevik'e, Bosna Hersek'ten Altın Zambak ödülü

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
11 Kasım 2021, 10:28
TİKA Başkan Yardımcısı Mahmut Çevik'e Bosna Hersek'te ödül
Ayyıldız Huri Kaptan
11 Kasım 2021, 10:28

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkan Yardımcısı Mahmut Çevik, Bosna Hersek’in Zenica şehrinde faaliyet gösteren Altın Zambak Derneği tarafından ödüle layık görüldü. TİKA Başkan Yardımcısı Çevik’e, “Altın Zambak” ödülü verildi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığında (TİKA) Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik “Altın Zambak” ödülüne layık görüldü. Bosna Hersek’in Zenica şehrinde faaliyet gösteren Altın Zambak Derneğinin konuya ilişkin açıklamasına göre, özellikle Bosna-Hersek’teki savaş sırasında yok edilen Bosna-Hersek’in kültürel ve tarihi mirasının restorasyonu başta olmak üzere kültürden ekonomik desteğe kadar çeşitli alanlarda Bosna toplumunun özverili desteğini ve gelişimini sağladığı için Çevik’e Altın Zambak ödülü verildiği kaydedildi. Çevik’e ödülü, “Altın Zambak” Derneği Başkanı Şerif Patkoviç tarafından takdim edildi.

Altın Zambak Derneği Başkanı Patkoviç, “Sayın Çevik bilgisi, enerjisi ve yönlendirmesiyle Bosna toplumunun en hassas kategorilerine yardım etmeye çalışan ve son derece minnettar olduğumuz Bosna Hersek ve vatandaşlarının dostudur. Bu plaket bu ifadenin sembolik bir parçasıdır.” açıklamasında bulundu.

TİKA Başkan Yardımcısı Çevik, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

“Bosna-Hersek kurucu lideri Aliya Izetbegoviç’in yaverliğini ve Bosna Ordusu 7. Müslüman Tugay komutanlığını yapan kıymetli kardeşim Em.Tuğgeneral Şerif Patkoviç’i Başkanlığımızda misafir ettik. Zenica-Doboj Kantonu ile Doğu Bosna’da yürütülen yatırımları değerlendirdik.”