THY'nin Gence-İstanbul seferleri 14 ay sonra yeniden başladı!

Ekonomi
Ayyıldız Huri Kaptan
16 Mayıs 2021, 13:48
Ayyıldız Huri Kaptan
16 Mayıs 2021, 13:48

Türk Hava Yollarının (THY) 10 Mart 2020’de durdurulan Gence-İstanbul uçak seferleri 14 ay sonra, açılış töreniyle yeniden başlatıldı. İstanbul-Gence seferlerinin önceki yıllarda olduğu gibi haftada iki defa gerçekleştirileceği belirtildi.

Türk Hava Yollarının (THY) koronavirüs salgını tedbirleri dolayısıyla 10 Mart 2020’de durdurulan Gence-İstanbul uçak seferleri 14 ay sonra yeniden başladı. Seferlerin yeniden başlaması nedeniyle dün Gence Havalimanında açılış töreni düzenlendi. Törene, Türkiye’nin Gence Başkonsolosu Zeki Öztürk, Gence Vali Yardımcısı Samed Tomuyev, THY Gence Temsilcisi Cabir Peçe, havalimanı yetkilileri ve uçuş ekibi katıldı.

THY, Gence-İstanbul seferlerini 14 ay sonra yeniden başlattı - Son Dakika  Haberleri

BAŞKONSOLOS ÖZTÜRK: BU UÇUŞ, OLUMLU KATKIDA BULUNACAK

Başkonsolos Öztürk, THY’nin Nahçıvan bağlantılı İstanbul-Gence-İstanbul uçak seferlerinin yeniden başlamasıyla Azerbaycan’ın en kalabalık üçüncü ve ikinci büyük kenti Gence’den Türkiye’ye doğrudan ulaşım bağlantısının kurulmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Öztürk, bu uçuşun Türkiye ve bölgedeki ticaret ve turizme olumlu katkıda bulunacağını kaydetti.

HAFTADA İKİ SEFER GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Diğer yandan Türkiye ile Azerbaycan arasında kimlikle seyahat uygulamasına geçilmesinin salgın sonrasında bu uçuşlarda yoğunluk yaşanabileceğine de değinen Öztürk, gelecekte haftalık uçuş sayısının artırılmasının gündeme gelebileceğini kaydetti.
THY Gence Temsilcisi Peçe ise yeniden başlayan İstanbul-Gence seferlerinin önceki yıllarda olduğu gibi haftada iki defa Cumartesi ve Salı günleri İstanbul-Gence-Nahçıvan-İstanbul ve İstanbul-Nahçıvan-Gence-İstanbul şeklinde yapılacağını aktardı.